Viop İstanbul Borsası

Viop İstanbul Borsası

Viop, İstanbul borsası içerisinde yer alan bir piyasa çeşididir. Dünya üzerinde artan iletişim araçları yaşamların birbirlerinden etkilenmesi gibi piyasaların da etki alanı içerisine girmesine neden olmuştur. Birçok insan kazancını diğer dünya ülkelerindeki kişilerle kıyaslar ya da yatırım ve kazanç sağlamak adına bunları bir platform üzerinde değerlendirir. Borsa piyasası insanların hem kazanç sağlamasına hem de yatırımlarını doğru bir şekilde kara dönüştürmeye yardım edecektir. Bunun için gerekli olan vadeli işlem opsiyon piyasası da kazancınızın daha da artması için önemli bir etken olacaktır.

wti-17032017-110036

Vadeli işlem sayesinde daha önce belirlenmiş olan fiyatı ya da ileri bir tarihte derlendireceğiniz miktar ve nitelik özelliklerini planlamanız mümkün olmaktadır. Bunun için de Viop piyasası üzerinden işlem yapmanız gerekecektir. İstanbul borsasının anlık değişimlerinden etkilenmeden vadeli ve ileri tarihli işlemler ayarlarken bunu bir de sözleşme ile garanti altına almış olacaksınız. Vadeli işleme katılan yatırımcıların tamamen riskten korunma seçeneğinin yanında risk transferi yapma hakkını da saklı tutar. Aynı zamanda bu piyasa kullanıcılarına yatırım ve getirimi arttırarak kaldıraç sisteminden yararlanma fırsatı sunmaktadır. Tabii ki bu ayrıcalıklara portföy yönetimi ve çeşitlendirmesi de eklenerek kullanıcıların ilgi odağı haline gelmesini kolaylaştırmaktadır.

Viop vadeli işlemler için gerekli olan tüm imkanı sağlarken borsanın tamamen şans ve tahmin işi olduğunu unutmamak da gerekir. Tabii ki vadeli işlem kazancınızı ya da yatırımınızı garanti altında tutmanız açısından önemlidir. Ama tahminlerin tutmaması ya da beklenmedik gelişmeler vadeyi bozmanıza mecbur bırakırsa istenen kar yerine zarara uğramanız da an meselesi olur. Bu nedenle vade sürelerini kısaltmak ya da tahminleri ilk olarak gözlemleyerek tam bir güven sağlamak yapabileceğiniz kar arttırıcı birkaç ufak ipucu olabilir.

Bir önceki yazımız olan VİOP Nedir Ve Opsiyon Piyasası Sözleşme Unsurları Nelerdir? başlıklı makalemizde viop hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir