Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası Haberleri

Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası Haberleri

VİOP haberler incelenmeden piyasada işlem yapmak kötü sonuçlar doğuracaktır. Üç pazardan oluşan VİOP ana, emtia, döviz, opsiyon, endeks, vadeli işlemler ve diğer finansal araçlardan meydana gelir. Pazara girebilmek için öncelikle hesap açılmalı ve açılan hesapta yatırımcının teminat adı altında bir miktar finansal gösterge gerekmektedir. Ardından finansalsa araçlar ve mala dayalı olarak işlem yapılmaktadır.

VİOP Haberleri İçeriği

VİOP haberleri dövizler, faizler, endeksler, mallar ile hisse senetleri ile alakalı olan bilgilendirici içerikli yazılardır. Bu yazılar ışığında uzun ve kısa pozisyonlar piyasada yapılmaktadır. Future ve opsiyon sözleşmelerinin işlem gördüğü bu piyasalarda belli standardizasyon şartı vardır. Spor piyasa kontrolleri olması gerek ve ayrıca bu piyasalar devlet kontrolünde işlemektedir. Rekabete dayalı spot piyasaları olmalıdır.

VİOP ile Hedge Etmek

VİOP haberleri riske karşı önlem alınırken yol gösterici olur. Hedge edilmek denilen ileride olabilecek maddi değer kaybına karşı koruma işlemi için yol göstericidir. Kaldıraç etkisi sayesinde vadeli piyasaları spot piyasasına karşı olabilecek değer kayıplar için korumaktadır. Belli bir vade, fiyat vardır ve bir finansal göstergeyi belirten araçlardan VİOP işlemleri yapılır.

Bir önceki yazımız olan VİOP İşlemleri Nasıl Yapılmalıdır? başlıklı makalemizde viop haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir