Tüm Viop İşlemlerinizi Güvenilir Bir Haber Akışı İle Yapabilirsiniz

Tüm Viop İşlemlerinizi Güvenilir Bir Haber Akışı İle Yapabilirsiniz

voipworld

Viop, Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nın kısaltılmış şeklidir. Bu piyasada yine Bist bünyesinde alım satım işlemleri ve opsiyon sözleşmelerinin alım satım işlemleri gerçekleştirilmektedir. Bu işlemler sırasında oluşan risklerden kendilerini korumak isteyen yatırımcılar, doğru risk yönetimi yapabilmek için, doğru bilgilerle hareket etmek isterler. Yine vadeli piyasalarda spot piyasalardan düşük teminat miktarları ile aynı miktarda varlık üzerinden yatırım yapmak isteyenler için de doğru ve zamanında gelecek haberler son derece önem taşır. Bu haber akışlarının tümüne “Viop Haberler” başlığı altında ulaşılabildiği gibi, yatırımcı firmaların sitelerinde de günlük, anlık haber akışları altında söz konusu haberlere ulaşılabilir.

Varlık üzerine yatırım yapmanın yanı sıra alım satım işlemlerinin de yürütüldüğü Viop, son derece doğru bir tercih olarak öne çıkmaktadır. Ancak hemen belirtmekte fayda var ki, yatırımcılara farklı piyasa koşullarında yatırım yapma olanağı ile Viop spot piyasalardan farklılık gösterir. Bu farklılık Viop haberler ile yatırımcıya doğru ve zamanında ulaştırıldığı zaman, risk unsurunu en aza indirerek, yatırımcı için avantajlı hale gelen bir yatırımdan bahsedilebilir.  Viop avantajlarının yanı sıra, piyasalarda risk unsurunu azaltmaya yönelik olarak ortaya çıkarılan kaldıraç etkisi de Viop haberler ile birleştirildiğinde küçük yatırımcı için risklerin en az seviyeye çekildiği bir platform haline gelmektedir.

Viop piyasalarında yatırım yapmak için doğru ve zamanında gelen haberlerin yanı sıra Viop avantajlarını da yakından bilmek gerekir. Bu avantajlara kısaca değinmek gerekirse; Elbette en büyük avantaj Kaldıraç etkisi olarak ön plana çıkmaktadır. Bunun yanında, fiyat düşüşlerinden faydalanma olanağı mutlaka akılda tutulması gereken avantajlar arasındadır. Buna göre, açığa satış olanağına da kavuşulmuş olur.  Bunların haricinde Viop piyasalarının, vergi avantajı, portföy çeşitlendirmesi, karşı taraf riski ve teminat nemalandırılması gibi avantajlarının da bulunduğunu bilmek gerekir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir