Hisse Senedi Ticaret Stratejileri ve Yatırım Stratejileri

Hisse Senedi Ticaret Stratejileri ve Yatırım Stratejileri

Yerli hisse senedi bulunduran büyük bir yatırım fonu, bir büyüme stratejisi için iyi bir başlangıçtır. Yurt içi durgunluk dönemlerinde, dünyadaki ülkelere yatırım yapmak, tüm varlıklarınızı bir pazara maruz bırakma riskinizi azaltabilir. Bir Türk portföyüyle eşleştirilmiş bir uluslararası yatırım fonu, riskinizi daha da yaygınlaştırarak, kazançlarınızı global anlamda yakalamanızı ve iç pazarın potansiyel krizlerini hafifletmenizi sağlar. Yatırım fonlarına kıyasla hisse senetleri doğal olarak daha fazla risk oluştursa da, bireysel hisse senedi yatırımları çok daha fazla ödül verebilir. Tüketici devleri ve kamu hizmetleri şirketleri aramaya başlamak için iyi bir yerdir. Güvenli ve sağlam bir tabanı ile likit varlıklar büyüme odaklı yatırım fonları ile üstüne katmanlı, çeşitlendirme yoluyla riskinizi en aza indirirken kendinizi büyüme temelli ayarlayın.

Viop Nedir, Vadeli İşlem Opsiyon Piyasasından Ne Anlaşılmalıdır?

Viop nedir, vadeli işlem ve opsiyon piyasası da demek olan viop 13 ana pazardan oluşan vadeli veya opsiyon sözleşme kodları içeren değerinin başka bir şeyin değerinden türetildiği finansal araçlardır. Genellikle, tarafların altındaki varlığın değerine veya belirli bir zamanda diğer verilere dayanan ödemeleri kabul ettiği sözleşmeler şeklini alırlar.  Temel kullanımı bir tarafın riskini en aza indirgemek ve diğer taraftan yüksek bir getiri potansiyeli (yüksek risk altında) sunmaktır. Muhtemel altta yatan varlık ve ödeme alternatiflerinin çeşitliliği, pazarda işlem gören çok çeşitli türev sözleşmelerine yol açmaktadır. Emtia, hisse senetleri, tahviller, faiz oranları, döviz kurları veya endeksler (borsa endeksi, tüketici fiyat endeksi (TÜFE) – enflasyon türevlerine bakın – hatta bir hava durumu endeksi veya diğer türevler) onların performansını, ödemelerin miktarını ve zamanlamasını belirleyebilir.

Türev Ürünlerin Çeşitleri Viop Nedir?

Viop nedir sorusuna karşılık üç temel türev sözleşme türü vardır: vadeli işlemler, opsiyonlar ve takaslar. Vadeli işlem sözleşmesi (veya sadece vadeli işlemler ) iki taraf arasında üzerinde anlaşmaya varılan bir fiyatla bir varlığın satışı için yapılan bir anlaşmadır. Seçenek, iki taraf arasında önceden belirlenen bir gelecek tarihte bir taraftan bir taraftan bir taraftan bir güvenlik satımı alma veya satma olanağı veren bir sözleşmedir, çünkü bir vadeli işlem sözleşmesine benzemektedir. Takas genellikle iki taraf arasında kredi koşullarını değiştirmeyi kabul eden bir sözleşmedir.

Bir önceki yazımız olan Borsa Nedir? Borsa Hareketlerini Etkileyen Unsurlar Nelerdir? başlıklı makalemizde BİST, borsa ve viop hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili mesajlar

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir